menusearch
khorbaran.ir

ارزیابی عملکرد کشتی گریان کرمانشاهی در جام تختی

جستجو
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | ۰:۴۰:۸
۱۴۰۲/۳/۸ دوشنبه
(0)
(0)
ارزیابی عملکرد کشتی گریان کرمانشاهی در جام تختی
ارزیابی عملکرد کشتی گریان کرمانشاهی در جام تختی

ایسنا/کرمانشاه مربی و کارشناس کشتی کرمانشاه به تشریح عملکرد کشتی گیران کرمانشاهی حاضر در رقابت های جام تختی پرداخت.

جعفر دلیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پایان رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام تختی، اظهار کرد: در این رقابت ها شش کشتی گیر کرمانشاهی حضور داشتند که ماحصل این حضور کسب دو مدال برنز بود.

وی ادامه داد: محمدرضا حسینی در 61 کیلوگرم، سبحان یاری در 79 کیلوگرم، ارشک محبی، محمدرضا قیاسی و امیررضا دلیری در 92 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم شش کشتی گیر کرمانشاهی حاضر در این رقابتها بودند که در پایان تنها سبحان یاری و ارشک محبی توانستند در جایگاه سوم وزن خود قرار بگیرند و صاحب مدال شوند.

این مربی کشتی کرمانشاه در تشریح عملکرد کشتی گیران کرمانشاهی حاضر در این مسابقات هم گفت: در وزن 61 کیلوگرم محمدرضا حسینی در حالی در این مسابقات شرکت کرد که معتقدم هنوز به پختگی لازم نرسیده و در همان کشتی رده سنی نوجوانان و جوانان مانده و کسی کشتی بزرگسالان را به او آموزش نداده است.

وی بااشاره به حضور سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم این رقابت ها، عنوان کرد: این کشتی گیر جوان کرمانشاهی پس از رقابت های جوانان جهان که قهرمان شد، برای مدتی دچار ایستایی شد و درخشش چندانی نداشت، اما در رقابت های جام تختی تا پیش از روبرو شدن با محمد نخودی کشتی های قابل قبولی گرفت.

دلیری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه محمد نخودی دارای دو مدال نقره جهانی است و از کشتی گیران سرشناس ایرانی به شمار می‌رود، اما سبحان یاری در جام تختی کشتی خوبی با او گرفت و به نظرم اگر این کشتی گیر جوان کرمانشاهی تمرینات خوب و مستمری داشته باشد، از این بهتر خواهد شد و حتی روزی می‌تواند نخودی را هم کنار بزند.

وی در خصوص عملکرد امیررضا دلیری در وزن 92 کیلوگرم هم گفت: دلیری سال گذشته نفر دوم تیم ملی کشتی نوجوانان بود و بعد از آن به رده سنی جوانان آمد و در مسابقات کشتی قهرمانی جوانان کشور، کشتی های قابل قبولی نگرفت.

این کارشناس کشتی کرمانشاه اضافه کرد: این کشتی گیر وزن 92 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی کشور در قروه توانست مجوز حضور در جام تختی را بگیرد و ناکامی های گذشته را جبران کند، با اینحال باز هم در مسابقات جام تختی عملکرد خوبی نداشت. در اولین رقابت خود دراین مسابقات خوب ظاهر شد و همین هم باعث شد تا در باد کشتی اول بخوابد و برای رقابت دوم خوب کشتی نگرفت، با این وجود این کشتی گیر راه پیشرفت زیادی دارد.

وی در ادامه به عملکرد ارشک محبی دیگر کشتی گیر وزن 92 کیلوگرم کرمانشاه در جام تختی اشاره کرد و افزود: باتوجه به استراحت ارشک محبی پس از قهرمانی در رقابت های آسیایی، فکر می‌کردم در جام تختی هم همانطور بدرخشد و قهرمان شود و حتی کشتی نزدیکی هم با ابراهیمی گرفت، اما در پایان نتوانست پیروز شود و سوم شد.

دلیری در ادامه به حضور محمدرضا قیاسی کشتی گیر کرمانشاهی وزن 92 کیلوم در رقابت های جام تختی اشاره کرد و گفت: این کشتی گیر امسال در رقابت های جام تختی برای استان سیستان و بلوچستان کشتی گرفت. او کشتی گیر فنی و خوبی است و از سرمایه های استان محسوب می‌شود که باید آن را حفظ کنیم و نگذاریم از کرمانشاه برود.

وی در پایان در خصوص عملکرد سرشناس ترین کشتی گیر کرمانشاهی حاضر در رقابت های جام تختی یعنی یدالله محبی در وزن 125 کیلوگرم هم گفت: این کشتی گیر خوب کرمانشاهی سال گذشته از ناحیه پا دچار مصدومیت شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت و جام تختی اولین رقابتی است که پس از مصدومیتش در آن شرکت کرده و عملکردش در این رقابت ها نشان داد که هنوز درگیر مصدومیت است.

وی با بیان اینکه یدالله محبی هنوز به بهبودی کامل نرسیده تا بتواند هرکاری را روی تشک انجام دهد، افزود: با وجود تداوم مصدومیت، او در دو رقابت اول خود در جام تختی بسیار خوب عمل کرد و با اختلاف حریفانش را برد، ولی در برابر معصومی جوان که حریف قرص و محکمی است، به خاطر دلهره از آسیب دیدگی شدید دوباره با اطمینان پا روی تشک نگذاشت.

وی یادآورشد: امیررضا معصومی علیرغم سن کم طی حدود دوسال گذشته نفر دوم تیم ملی ایران بوده و خودش را ثابت کرده، بنابراین یدالله محبی که هنوز مصدومیتش کامل بهبود پیدا نکرده، باید با احتیاط برابر این کشتی گیر حاضر می‌شد تا دوباره دچار مصدومیت شدید و طولانی مدت نشود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار
پخش زنده

پخش زنده

۰۳/۴/۲۸