menusearch
khorbaran.ir

هرجایی... جز کرمانشاه

جستجو
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | ۱:۴۲:۳۰
۱۴۰۳/۲/۳۰ یکشنبه
(0)
(0)
هرجایی... جز کرمانشاه
هرجایی... جز کرمانشاه

 

مهاجرت قهرمان کشتی آلیش بانوان جهان از کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه هانیه عاشوری قهرمان جهان در رشته کشتی آلیش بانوان، پس از مهاجرت از کرمانشاه، با نام استان قم در رقابت های قهرمانی کشور شرکت کرد.

رقابت های کشتی آلیش بانوان قهرمانی کشور روز گذشته (۲۸ اردیبهشت) به میزبانی استان تهران برگزار شد که در این مسابقات هانیه عاشوری بانوی کرمانشاهی و دارنده عنوان قهرمانی جهان در این رقابت‌ها برای استان قم به میدان رفت و توانست مدال طلای وزن ۷۵+ کیلوگرم را از آن خود کند.

فهمیه امیریان نائب رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، در خصوص مهاجرت هانیه عاشوری از کرمانشاه، اظهار کرد: خانم عاشوری با توجه به اینکه در دانشگاه قم مشغول به تحصیل است، از کرمانشاه مهاجرت کرده و اکنون در این استان زندگی می‌کند.

نائب رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص عملکرد ضعیف تیم کرمانشاه در رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی بانوان کشور نیز گفت: از کرمانشاه در هر شش وزن به این رقابت‌ها اعزامی داشتیم که با توجه به اینکه تجربه حضور در مسابقات کشوری را نداشتند، برای همین موفق به کسب مدال نشدند.

وی اضافه کرد: سابقا در آلیش بانوان کرمانشاه، هانیه عاشوری و ندا مرادی حضور داشتند که هر دوی آنها از استان مهاجرت کرده‌اند، لذا تمرکز خود را روی استعدادیابی و پرورش قهرمانان جدید گذشته‌ایم.

امیریان ادامه داد: در بحث مربیگری نیز سه مربی خوب در این رشته در کرمانشاه فعال بودند که دو نفر آنها مهاجرت کرده‌اند. در این راستا سال گذشته با موافقت فدراسیون یک دوره کلاس مربیگری را برای این رشته برگزار کردیم و حالا حدود ۱۰ مربی جدید داریم، اما از آنجایی که هنوز کارت‌های مربیگری آنها صادر نشده، مشغول به فعالیت نشده‌اند.

وی یکی دیگر از چالش‌های کشتی آلیش بانوان در کرمانشاه را عدم علاقه دختران کرمانشاهی به این رشته عنوان کرد و افزود: چند سال پیش که کشتی کلاسیک بانوان در کرمانشاه راه‌اندازی شد، طرفداران زیادی پیدا کرد، اما متاسفانه بعد از این که حذف شد دخترانی که در کشتی کلاسیک فعالیت می‌کردند، سمت کشتی آلیش نیامدند و رغبتی به این رشته نشان ندادند.

نائب رئیس هیات کشتی استان خاطرنشان کرد: با اینحال، با آموزش و پرورش استان همکاری‌هایی را در بحث استعدادیابی در این رشته آغاز کرده‌ایم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک منجر به ظهور نخبه‌های جدید در این رشته شود.

در رقابت‌های کشتی آلیش بانوان قهرمانی کشور به میزبانی استان تهران، تیم‌های مازندران، خراسان‌رضوی و تهران اول تا سوم شدند و کرمانشاه در رده‌بندی تیمی حتی جزو ۱۰ استان برتر این رقابت‌ها هم قرار نگرفت.

پیش از این نیز ندا شهسواری تنها بانوی المپیکی تنیس روی میز ایران از کرمانشاه مهاجرت کرد و در حال حاضر برای استان تهران مسابقه می‌دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار
پخش زنده

پخش زنده

۰۳/۴/۲۸