menusearch
khorbaran.ir

برگزاری دوره جام ورزش روستایی در کرمانشاه

جستجو
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | ۰:۲۱:۳
۱۴۰۰/۳/۵ چهارشنبه
(0)
(0)
برگزاری دوره جام ورزش روستایی در کرمانشاه
برگزاری دوره جام ورزش روستایی در کرمانشاه

رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه، از برنامه ریزی برای برگزاری اولین دوره جام ورزش عشایر در استان خبر داد.

اولین دوره جام ورزش روستایی در کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، زهرا کشتمند در حاشیه دیدار با مسؤول ورزش بانوان استان که با حضور نایب رییس هیأت و نواب روسای شهرستان تابعه این هیأت برگزارشد، اظهار داشت: اولین دوره جام ورزش عشایر استان کرمانشاه از هشتم خرداد در منطقه زیبای صیدایاز گیلانغرب کرمانشاه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: این دوره از بازی های بومی محلی جام عشایر در استان در چهار رشته پلان، چوب کشی، هفت سنگ و طناب کشی برگزار خواهد شد.

رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر این چهار رشته، برخی از بازی های بومی محلی هر منطقه که خاص مردم آن جاست و جزو آداب و رسوم‌ آنها محسوب می‌شود نیز در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت و آن را اجرا خواهیم کرد.

وی یکی از اهداف مهم اجرای اولین دوره جام ورزش عشایر در استان را شناسایی ظرفیت ها و استعدادیابی خواند و گفت: نفرات برتر هر رشته در قالب یک تیم به مسابقات المپیاد کشوری اعزام خواهند شد.

کشتمند با بیان اینکه مرحله اول رقابت های جام ورزش عشایر به مدت یک هفته در دو نقطه از مناطق عشایرنشین استان اجرا خواهد شد، عنوان کرد: با کمک امور عشایر حدود ۱۴ نقطه را که محل استقرار و اسکان عشایر هستند را شناسایی کرده ایم و بنا داریم تا به تدریج این رقابت ها را در همه این مناطق برگزار کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد ،اجرای این برنامه به ایجاد تحرک و شادی و نشاط میان عشایر سخت کوش استان منجر شود.

شهین فیضی، نایب بانوان هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی نیز به وجود ظرفیت های بالایی ورزش روستایی استان اشاره کرد و گفت: قطعا اگر مسابقات لیگی رشته های مختلف در کشور برگزار شود می‌توانیم نمایندگان خوبی داشته باشیم و روی سکو قرار بگیرم، اما این منوط به حمایت های مالی خواهد بود.

بهاره فتاحی، مسؤول کمیته آموزش هیأت نیز در پایان، از برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی و کلاس های مربیگری در روستاها خبرداد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار
پخش زنده

پخش زنده

۰۳/۴/۲۸