menusearch
khorbaran.ir

مشکلات خانه‌های ورزش روستایی کرمانشاه بررسی می‌شود

جستجو
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | ۱:۲۴:۴۸
۱۳۹۹/۱۲/۲۸ پنج شنبه
(0)
(0)
مشکلات خانه‌های ورزش روستایی کرمانشاه بررسی می‌شود
مشکلات خانه‌های ورزش روستایی کرمانشاه بررسی می‌شود

رئیس هیأت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: ارزیابی و بررسی وضعیت خانه های ورزش روستایی استان و تجهیزات ارایه شده به‌ آنها مهمترین برنامه ما در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، زهرا کشتمند امروز در نشست کادر اجرایی هیأت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی با مسئولین هیأت های شهرستان های استان، اظهار داشت: در ازیابی اولیه از خانه های روستایی متوجه شدیم بسیاری از این خانه های روستایی از تجهیزات ارایه شده استفاده کامل را نبرده و برخی از این تجهیزات به انبار و یا به منزل شخصی افراد منتقل شده و این در حالی است که استان کرمانشاه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ روستا دارد و یقینا روستاهای بسیاری پیدا می‌شود که از این تجهیزات بهره کافی را ببرند.

وی ادامه داد: با آغاز سال ۱۴۰۰ مهمترین و اصلی ترین برنامه ما ارزیابی و بررسی خانه های روستای توسط یک تیم متشکل از نماینده هیأت، نماینده اداره کل ورزش و جوانان و نماینده هیأت شهرستانی خواهد بود و تمام توان خود را برای ایجاد شرایط لازم برای استفاده از تجهزات ارایه شده به کار خواهیم بست.

رئیس هیأت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه گفت: هیأت بومی و محلی متشکل از بازی های بومی و محلی و تمامی ورزش های مدرنی است که در قالب روستا و فضای روستا با هدف استعدادیابی در روستا ها برگزار می‌شود.

کشتمند ادامه داد: بدون شک بازی های بومی محلی ارتباط ناگسستنی با فرهنگ غنی ایرانی دارد و این هیأت با همکاری اساتید دانشگاهی برای تدوین مقالات و اطلس های مربوط به این بازی ها کمال توان خود را به کار خواهد بست، اما در کنار این بازی ها استعدادیابی در رشته های مدرن نیز در دستور کار هیأت قرار دارد.

رئیس هیأت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه ادامه داد: براساس آخرین دستورالعمل ارایه شده هر یک از هیأت های فعال در سطح استان باید یک نماینده در بخش فعالیت روستایی داشته باشند و در راستای ترویج رشته ورزشی خود در روستاها با کمک هیأت بومی محلی برنامه ریزی و فعالیت کنند.

کشتمند مکانیزه شدن سیستم مکاتبات هیأت های شهرستانی را یکی دیگر از برنامه های هیأت دانست و گفت: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده به زودی سیستم مکاتبات در کل هیأت بومی و محلی و تمامی شهرستان های تابع مکانیزه خواهد بود و مکاتبات به روز به دست تمامی عزیزان خواهد رسید.

وی با درخواست از هیأت شهرستانی برای توجه به فضای مجازی، گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، ممکن است بسیاری از اهالی روستاها علاقه ای به حضور در برنامه های حضوری نداشته و وقت خود را در منازل سپری کنند از هیأت های شهرستان های استان می‌خواهیم که برای این عزیزان نیز برنامه ریزی کاملی داشته باشند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار
پخش زنده

پخش زنده

۰۳/۴/۲۸